Trichologie

Co je trichologie

Trichologie je obor, který se zabývá léčbou vlasové pokožky. Smyslem je udržet pokožku v co nejlepší kondici, aby z ní mohly růst krásné a zdravé vlasy.

Méně znamená více

Naší snahou je zpět navrátit pozornost ke zdravým návykům v péči o vlasy a pokožku. Někdy méně znamená více. Reklama nám částo dává pocit, že bez různých vlasových přípravků se nemůžeme obejít a tak se na vlasy zkouší vše možné i nemožné. Výsledkem je, že pokožka dlouhodobě trpí pod nánosem všech přípravků a celkový stav se nezlepšuje a často vznikají další obtíže. Čím dříve se člověk  dostane do péče odborníka (trichologa), tím má vyšší šanci na dlouhodobě celkové zlepšení stavu.

V čem trichologie pomůže

  • Nadměrné padání vlasů z různých příčin
  • Řídnutí vlasů (alopecie)
  • Problémy s lupy
  • Seboroická dermatitida
  • Nadměrné maštění vlasů
  • Psoriáza (lupénka)
  • Suché a dehydratované vlasy a vlasová pokožka
  • Ekzematická pokožka
  • Svědivost vlasové pokožky
r

24 hodin před vyšetřením si nemyjte vlasy

Vyšetření je bezbolestné

Vhodné pro všechny věkové kategorie

Na trichologické ošetření k paní Marušce Dorotíkové chodím už dva roky a vidím obrovský rozdíl na pokožce hlavy i v kvalitě mých vlasů. Po ošetření vždy cítím obrovskou úlevu. Pokožka je prokrvená, čistá a mám pocit, že mé vlasy nabraly decha jsou plné života. Procedura je velmi příjemná a co se týká masáže a doteků, paní Maruška je vždy citlivá a starostlivá. Na každé ošetření se moc těším. Ráda budu pravidelně navštěvovat dermo-trichologické centrum a určitě všem vřele doporučuji. Péči a odpočinek si zaslouží každý a tady najdete vše opravdu v plné míře.

Aneta B.

Rožnov pod Radhoštěm

K paní Marušce Dorotíkové jsem se objednala na doporučení mé kadeřnice, protože jsem měla velké problémy s pokožkou hlavy po nemoci s covidem. Vypadalo mi velké množství vlasů, pokožka mě svědila a po celé hlavě se mi vytvořila bolavá místa, někde dokonce až puchýřky. Už po první návštěvě se mi neskutečně ulevilo a  poznala jsem, že jsem na dobré cestě k uzdravení. Nejdříve proběhlo vyšetření celé pokožky hlavy, kterou jsem měla možnost na tabletu sledovat a řeknu vám, že jsem měla slzy v očích, když jsem to viděla. Celá následující procedura byla velmi šetrná a uvolňující. Proceduru mi paní Dorotíková nahrála na mobil, abych ji mohla správně doma s přípravky, které jsem si zakoupila, provádět. Asi po 10 dnech jsem viděla i cítila znatelný pokrok. Dále jsem docházela na kontrolní ošetření. Moje první návštěva byla před 8 měsíci. Nyní mi vlasy opět dorostly, bolavá místa se zahojila. Prostě velký úspěch a radost. Proto mohu s klidným srdcem služby doporučit a jsem vděčná, že jsem se na trichologii k paní Marii objednala.

Helena M.

Zubří

Jak probíhá trichologické vyšetření ve 3 krocích:

Trichologická diagnostika

Jedná se o první návštěvu, kdy se vyšetří vlasová pokožka za pomoci trichokamery. Zjistíme stav vlasové pokožky včetně její pružnosti a hydratace. Společně s klientem pátráme po vzniku obtíží, budeme mapovat genetickou zátěž v přímé linii, proběhlá i současná onemocnění, stravovací a pitné návyky.

Pořízené snímky z trichokamery uchováváme, abychom mohli objektivně hodnotit výsledky terapie při dalších návštěvách.

Trichologické ošetření

Základním krokem je čištění vlasové pokožky organickou rašelinou. Na pokožku hlavy se nanese esenciální olej, který ji připraví na ošetření organickou rašelinou. Organická rašelina působí proti plísním a bakteriím, obsahuje vyživující a prokrvující složky, díky kterým dochází k hloubkovému prokysličení a vyčištění pokožky. Má regenerační účinky a ulevuje od pocitu pnutí.

Celá procedura je bezbolestná a velmi účinná. Je vhodná jak pro dospělé tak pro děti. Pro bezproblémovou pokožku je vhodná jako posilující, preventivní kúra na jaře i podzim, kdy se potřebujeme o naše tělo starat intenzivněji.

Doba trvání celé procedury se odvíjí od rozsahu problematiky vlasové pokožky a potřebách klienta.

Kontrolní ošetření

Při kontrolním vyšetření opět provádíme kontrolu pomocí trichologické mikrokamery a průběh terapie srovnáváme s pořízenými fotografiemi. Kontrolní vyšetření jsou nastavena až do úplné absence obtíží. 

Doba terapie je velmi individuální a odvíjí se od diagnózy a potřeb klienta. Kontrolní vyšetření trichokamerou je od první návštěvy klienta na dva roky zdarma.